Archiwizacja kosztów

Archiwizacja kosztów lakierowania

System Kosztów procesów lakierniczych łącząc technologię urządzenia z materiałem lakierniczym oraz kosztami zbiorczymi
- Komora Śrutownicza
- Kabina lakiernicza
- Systemy aplikacji
- Zabezpieczenia antykorozyjne
-  Koszty stałe

Opis elementów logistyki

System sterowania i wizualizacji instalacji kabiny lakierniczej i urządzeń aplikacyjnych oparto o najnowsze sterowniki Siemens  wraz z modułami wejść/wyjść serii ET200SP oraz panel operatorski Siemens HMI TP1200 Comfort 12”. Sterownik główny wraz z kartami wejść/wyjść zainstalowano w szafie systemowej. Przy kabinach umieszczony zostanie pulpit z zainstalowanym dotykowym panelem operatorskim. Komunikacja pomiędzy procesorem jednostki centralnej sterownika PLC kabiny i urządzenia lakierniczego a panelem operatorskim jest realizowana z wykorzystaniem przemysłowej sieci Ethernet. Informacja o poprawności działania komunikacji pomiędzy jednostką centralną a panelem operatorskim, jest monitorowana i wyświetlana na panelu operatorskim. Poprawna komunikacja pomiędzy tymi urządzeniami jest niezbędna do prawidłowego sterowania napędami wykonawczymi. System sterowania został wyposażony w akumulatory awaryjnego zasilania, które w razie zaniku zasilania podstawowego umożliwiają pracę sterownika jeszcze przez ok. 60 minut.
 
Komunikacja pomiędzy sterownikiem a systemem wizualizacji realizowana jest za pośrednictwem przemysłowej sieci Ethernet. System ten umożliwia sterowanie i wizualizację pracy poszczególnych urządzeń oraz ich etapów wraz z prezentacją pomiarów i stanów danych urządzeń. Sterowanie odbywa się z pulpitu operatora oraz przy wykorzystaniu dotykowego panelu operatorskiego. Na obrazach synoptycznych przedstawiono instalację wentylacji kabiny lakierniczej w postaci dynamizowanych symbolicznych elementów graficznych. Posiadamy kontrolę nad ilościami transferowanego materiału lakierniczego oraz jego mieszanką RFU. 

Raportowanie
Logowanie do systemu raportowego odbywa się poprzez podanie wcześniej zdefiniowanej nazwy użytkownika oraz hasła.
Administrator systemu raportowego ma możliwość przypisania konkretnej zadanej karty pracy urządzenia do odpowiedniej osoby / elementu lakierowanego. Te informacje zostają oczywiście zapisane w bazie MS SQL Server i mogą być później wyświetlone w odpowiednich raportach.
Użytkownik może przeglądać raporty kosztowe domyślne, jak i samemu tworzyć swoje szablony.

Raport kosztowy wykazuje realną rentowność lakierni przemysłowej.

Osoba odpowiedzialna za system: Dominik Madej Tel. Kom. + 48 723 324 000,

Zapytaj o archwizację kosztów