BHP - Ochrona lakiernika

ITP GROUP to przedsiębiorstwo z wieloletnim doświadczeniem w sektorze lakiernictwa przemysłowego oraz zabezpieczeń antykorozyjnych, które zawsze stawia na pierwszym miejscu bezpieczeństwo kadry lakierniczej. W dzisiejszych czasach kiedy zawód lakiernika do przemysłowych aplikacji jest ograniczony dostępnością, kadrą oraz szkolnictwem zawodowym w tym kierunku, bierzemy na siebie odpowiedzialność za szkolenia oraz zabezpieczenie kadry lakierniczej naszego partnera handlowego w zrealizowanej inwestycji, jaką jest lakiernia przemysłowa.

Środki ochrony osobistej – maski lakiernicze, kombinezony, rękawice, okulary ochronne, buty ochronne oraz środki ochrony dróg oddechowych – zabezpieczają organizm przed cząsteczkami, gazami organicznymi oraz oparami emitowanymi podczas przygotowania do pracy, procesu przygotowywania i aplikacji zabezpieczeń antykorozyjnych.

Ochrona dróg oddechowych jest szczególnie istotna w przypadku lakierników sektora przemysłowego, dlatego do pracy w kabinie lakierniczej zaleca się stosowanie profesjonalnych masek ochronnych zakrywających całą twarz, wyposażonych w filtr z aktywnym węglem. Dodatkowym rozwiązaniem są maski z wymuszoną wentylacją, zasilane tlenem doprowadzanym przez rurkę. Jej budowa nie stawia oporu podczas oddychania, zatem można ją nosić bez ograniczeń. Maski ochronne nie tylko zabezpieczają drogi oddechowe, ale także oczy, skórę twarzy i włosy.

Proponowane przez naszą firmę środki ochrony osobistej spełniają restrykcyjne wymagania techniczne. Niezwłocznie po zauważeniu jakichkolwiek uszkodzeń, takich jak przedziurawienia lub wadliwe łączenia, należy naprawić lub wymienić uszkodzone lub zużyte części. Filtr z węglem aktywnym należy regularnie wymieniać. Bardzo ważne jest także staranne przechowywanie środków ochrony osobistej. W szczególności maski powinny być przechowywane w miejscach czystych, niezapylonych i zabezpieczonych przed oparami rozpuszczalników.

Stosowanie się do przepisów bezpieczeństwa i uświadamianie swoich klientów to nasz główny cel. Regularne omawianie kwestii BHP oraz cykliczne szkolenia prowadzone przez nasz dział techniczny to standard jaki proponujmy dla naszych partnerów handlowych w sektorze lakierni przemysłowych.

Bezpiczeństwo kadry lakierniczej

  • Całotwarzowa maska lakiernicza,
  • Zabezpieczenie dróg oddechowych,
  • Odpowiednio dobrana instalacja sprężonego powietrza,
  • Antystatyczny kombinezon lakierniczy,
  • Atestowane rękawice nitrylowe.